Atopik vs. Levantis Nobilis Tilia
Recenzie dvoch krémov na problémy s ekzematickou pokožkou od Nobilis Tilia. Levantis bol skôr a kúpila som ho pred dvomi rokmi. Celý som ho spotrebovala a tento rok prišla novinka od Nobilis Tilia v podobe krému Atopik. Vraj má lepšie zloženie a teda je pre ekzematikov lepší. Keďže ja som na tomto blogu najslávnejšia ekzematička :D tak sa dozviete moje skúsenosti s týmito krémami.
Pre porovnanie dávam najprv zloženie oboch krémov:
(boldovým písmom sú rovnaké zložky)
Levantis
- Aqua (demineralizovaná voda), Helianthus Annuus Seed Oil (slnečnicový olej v bio kvalite), Zinc Oxide (oxid zinočnatý, upokojujúca zložka), Lilium Candidum Flower Extract (extrakt z ľalie bielej, Propylene Glycol (rozpúšťadlo, Glyceryl Stearate (prírodný koemulgátor na báze rastlinného oleja a glycerínu, Cera Alba (včelí vosk, Cetyl Alcohol (stabilizátor na báze mastných alkoholov z rastlinných olejov), Xanthan Gum (prírodný polysacharid, zahusťovadlo, Potassium Sorbate (sorban draselný, konzervant pre certifikované prírodné a bio prípravky, Sodium Chloride (chlorid sodný, soľ, Illite (francúzsky íl), Lavandula Angustifolia Oil (éterický olej z levandule lekárskej, Phenoxyethanol (konzervant), Benzoic Acid (kyselina benzoová, konzervant pre certifikované prírodné a bio prípravky), Dehydroacetic Acid (kyselina dehydrooctová, konzervant), Ethylhexylglycerin (derivát glycerínu, zosilňuje konzerváciu), Polyaminopropyl Biguanide (konzervant), Linalool*, Geraniol*, Limonene* - z prírodných éterických olejov.
Atopik
- Aqua (demineralizovaná voda), Helianthus Annuus Seed Oil (slnečnicový olej v bio kvalite), Zinc Oxide (oxid zinočnatý, upokojujúca zložka), Cannabis Sativa Seed Oil (konopný rastlinný olej v bio kvalite), Pentylene Glycol (hydratačná látka, s antimikrobiálnym účinkom), Glyceryl Stearate (prírodný koemulgátor na báze rastlinného oleja a glycerínu), Cetyl Alcohol (stabilizátor na báze mastných alkoholov z rastlinných olejov), Calendula Officinalis Flower Extract (extrakt z nechtíka lekárskeho), Avena Sativa Kernel Oil (ovesný rastlinný olej), Betaine (betaín, hydratačné zložka), Xanthan Gum (prírodný polysacharid, zahusťovadlo), Bisabolol (alfa-bisabolol, upokojujúca zložka), Hydrogenated Castor Oil (hydrogenovaný ricínový olej), Phenethyl Alcohol (prírodná vonná zložka), Avena Sativa Kernel Extract (ovesný extrakt), Cedrus Atlantica Wood Oil (éterický olej z cédra atlaského), Tanacetum Annuum Flower Oil (éterický olej z kvetov vratiča ročného, iný názov rumanček marocký alebo Blue Tansy), Copaifera Reticulata Balsam Oil (éterický olej zo živice stromu Kopaiva), Menthol* (prírodný mentol), Geranyl Acetate*, Linalyl Acetate*, Tocopherol vitamín E, antioxidant), Limonene*. – z přírodních éterických olejů
Už pri zložení je vidieť, že pokus o vylepšenie účinnosti krému bolo jasné. No pozrime sa na to ďalej.
Textúra krémov:
Keď sa mi ako prvý dostal do rúk Levantis, tak som bola nadšená z jeho vône a textúra bola mierne hutnejšia. Krém som si natrela na ruky a rýchlo sa vstrebal, avšak to bola taká rýchlosť, že niekedy sa mi začal droliť v rukách a z poriadne nerozotretého krému boli šulčeky. Teda textúra u Levantis krému nič moc.
Tento rok na jar som samozrejme objednala Atopik krém, s tým že je lepší. Jeho textúra je skoro taká istá ako pri Levantise. Tento sa mi zdá o niečo hutnejší. Tiež sa rýchlo vstrebáva a má tendenciu robiť tiež šulčeky, keď sa poriadne nerozotrie a celý nevstrebe. Nečakajte jemnú pokožku po ňom, skôr lepivú. Vôňu nemá skoro žiadnu.
Čo ma však dostalo do vývrtky je, že ten krém nie je teda moc kvalitný, lebo je november a keď stláčam pumpičku, tak idú hrudky krému, sem tam olejová báza. Nedá sa už vôbec rozotierať. Proste nedopoužívala som 50ml Atopik krém, pritom Levantis bol 100ml a komplet spotrebovaný. Ostalo mi asi 30% krému a môžem ho už len vyhodiť.
Za mňa je textúra krému horšia u Atopiku, teda v tomto sa veru nezlepšili.
Ešte, aby som bola presná, dátum spotreby je 10.05.2024 a výrobná šarža L230510
Účinok krémov:
Tu už sa dostávame do záveru, ale ak ste preskočili info k textúre, určite šup kuknite hore :)
Levantis krém bol taký, že keď ma ruky veľmi svrbeli a potrebovala som utíšiť pokožku u Levantisu sa to málokedy podarilo a jeho účinok trval. Vôbec mi nepripadal nejaký super waw pre ekzematika. No tá vôňa bola terapeutická, preto som si ho dávala :D Určite by som Levantis znova nekúpila ak by sa mal vrátiť do ponuky.
Atopik krém je ozaj iný, lebo ten má zas veľké plus v tom, že po nanesení okamžite utíši svrbiacu podráždenú pokožku a účinok krému vydrží ozaj dlho. Toto sa fakt vydarilo. No stále to nie je dobrý krém, skrz tú textúru a samotnej výdrže krému.
Držím palce Nobilis Tilia, aby popracovali ešte na kréme pre ekzematikov.
Ak sa chcete presvedčiť o kvalite krému, je možnosť vyskúšať aj vzorku stlačte nižšie:
No konečne som vám venovala aspoň takúto recenziu. Od Nobilis Tilia mám toho poskúšaného omnoho viac a mnohé veci som si od nich zamilovala, tak verím, že si nájdem priestor vám dať k nim recenziu.
Krásny deň :)
Autor: Dana Chrenová