logo

Collagen Peptides Hair Nail Skin Altevita

PRÍRODNÝ LOW CARB

Výživový doplnok stravy s kolagénom a peptidmi pre celkové zdravie človeka.

Pôvod:
Slovensko
Objem:
Značka: Altevita
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: vzorka 6646
Dostupnosť: skladom 4 ks
1.30 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Výživový doplnok Collagen Peptides Hair Nail Skin od Altevita je zložený z minerálov a vitamínov prospešných pre celkové zdravie človeka. Bohatý obsah aktívnych látok ako je zinok, vitamín C, biotín a selénium napomáha k zdravému rastu nechtov a vlasov, tiež k ich rýchlejšej obnove a regenerácii.

Kolagénový doplnok stravy obsahuje bioaktívne kolagénové peptidy, ktoré sú súčasťou proteínov. Tieto peptidy sú nevyhnutné pri rôznych biologických procesoch spojených so zdravým stravovaním.

Collagen Peptides je nielenže vhodný na výživu vlasov a nechtov, ale aj na kĺbovú výživu a výživu kostí. Taktiež sa stará o zdravie vašej pokožky, vďaka aminokyselinám. Ide napríklad o kyselinu hyalurónovú, ktorá udržiava pleť hydratovanú a dodáva jej pružnosť.  Skvelá jahodová príchuť.

86 mg BEAUTY VITAMIN PREMIX obsahuje tieto vitamíny a minerály:

Aktívna látka min. obsah v 1 porcii % ODD
Riboflavín B2 0,70 mg 50
Niacín B3 8,0 mg 50
Kyselina pantoténová 3,0 mg 50
Biotín B7 25,0 mg 50
Pyridoxín B6 0,70 mg 50
Vitamín C 40 mg 50
Zinok     5,0 mg 50
Selén 27,5 mg 50
Meď 0,5 mg 50
Jód 75 mg 50

Odporúčané dávkovanie:  Zalejte obsah vrecka vodou alebo inou tekutinou (napr. rastlinné mlieko). Produkt môžete pridať do vašej obľúbenej kaše, smoothie, pudingu a iných redších pokrmov.

 

 

AKTÍVNE LÁTKY

Kolagénové peptidy sú malé kúsky bielkovín zo živočíšneho kolagénu. Samotný kolagén je jedným z materiálov, ktoré tvoria chrupavky, kosti a kožu. Kolagénové peptidy vznikajú rozkladom celých kolagénových proteínov na menšie kúsky.

Biotín B7

Biotín je dôležitou súčasťou enzýmov v tele. Tieto enzýmy rozkladajú látky ako tuky a sacharidy. Nízka hladina biotínu sa zvyčajne identifikuje podľa symptómov, ktoré zahŕňajú rednutie vlasov, červené šupinaté vyrážky okolo očí, nosa a úst. Biotín sa bežne používa aj pri vypadávaní vlasov, lámavosti nechtov, no neexistujú žiadne kvalitné vedecké dôkazy na podporu tohto použitia.

Zinok

Zinok môže účinne znížiť zápal, posilniť imunitu, znížiť riziko chorôb súvisiacich s vekom, urýchliť hojenie rán a zlepšiť príznaky akné. Je potrebný pre zrážanlivosť krvi, funkciu štítnej žľazy a mnohé ďalšie. Hrá tiež kľúčovú úlohu pri udržiavaní zraku a môže mať účinky proti vírusom. Zinok je esenciálny stopový prvok bežne sa vyskytujúci v červenom mäse, hydine a rybách. V malých množstvách je potrebný pre ľudské zdravie a rast. Telo si nadbytočný zinok neukladá, preto ho musí prijímať zo stravy.

Niacín B3

Niacín, tiež známy ako vitamín B3. V skutočnosti ho na správne fungovanie potrebuje každá časť ľudského tela. Ako doplnok môže niacín okrem iných výhod pomôcť znížiť hladinu cholesterolu, zmierniť artritídu a zvýšiť funkciu mozgu. Nie je však vhodné užívať veľké dávky, kvôli vedľajším účinkom.

Riboflavín B2

Riboflavín je vitamín B2. Vo veľkej miere sa vyskytuje v potravinách rastlinného aj živočíšneho pôvodu vrátane mlieka, mäsa, vajec, orechov, obohatenej múky a zelenej zeleniny. Je potrebný pre správny vývoj pokožky, výstelky tráviaceho traktu, krvných buniek a funkcie mozgu. Ľudia najčastejšie používajú riboflavín na migrénu a na vysoké hladiny homocysteínu v krvi. Používa sa tiež na akné, svalové kŕče, ale neexistujú žiadne kvalitné vedecké dôkazy na podporu týchto iných použití.

Kyselina pantoténová

Kyselina pantoténová je vitamín B5. Vo veľkej miere sa vyskytuje v rastlinách aj zvieratách vrátane mäsa, zeleniny, obilných zŕn, strukovín, vajec a mlieka. Kyselina pantoténová pomáha telu využívať sacharidy, bielkoviny a lipidy. Je tiež dôležitá pre udržanie zdravej pokožky. Vitamín B5 je dostupný ako kyselina D-pantoténová, ako aj dexpantenol a pantotenát vápenatý. Ľudia najčastejšie užívajú kyselinu pantoténovú pri doplnení jej nedostatku, ale neexistujú žiadne kvalitné vedecké dôkazy na podporu tohto použitia.

Pyridoxine B6

Všetky vitamíny B pomáhajú telu premieňať potravu (sacharidy) na palivo (glukózu), ktoré sa používa na výrobu energie. Tieto vitamíny skupiny B, často označované ako vitamíny B-komplex, tiež pomáhajú telu metabolizovať tuky a bielkoviny. Vitamíny B-komplexu sú potrebné pre zdravú pokožku, vlasy, oči a pečeň. Pomáhajú tiež správnemu fungovaniu nervového systému. Všetky vitamíny B sú rozpustné vo vode, čo znamená, že telo si ich neukladá. Je potrebný pre normálny vývoj a funkciu mozgu a pomáha telu vytvárať hormóny serotonín a norepinefrín, ktoré ovplyvňujú náladu, a melatonín, ktorý pomáha regulovať telesné hodiny.             

Vitamín C

Vitamín C je esenciálny vitamín, ktorý sa musí konzumovať v strave. Vitamín C je potrebný pre správny vývoj a fungovanie tela. Hrá dôležitú úlohu v imunitnej funkcii. Dnes ľudia najčastejšie používajú vitamín C na prevenciu a liečbu bežného prechladnutia.

Selén   

Selén je esenciálny stopový minerál nachádzajúci sa v pôde, vode a niektorých potravinách. Je dôležitým faktorom v mnohých telesných procesoch. Selén zvyšuje antioxidačné účinky v tele. Ľudia bežne používajú selén na zníženie rizika vysokého krvného tlaku počas tehotenstva.

 

 

Zloženie:

Obsah aktívnych látok na 1 porciu/10 gramov

  • ORAFTI Inulín z čakanky (Oligofructose Cichorium intybus koreň) 35%= 3.500 mg
  • VERISOL Bioactive Collagen Peptides 25 %= 2500 mg
  • Kolagén hydrolizovaný hovädzí izolát 23%= 2.300 mg
  • Dračie ovocie / Pytahaya prášok 6%= 600 mg
  • Kyselina citrónová / glykozidy steviolu- stevia 6%= 600 mg
  • MSM methylsulfonylmetan / minerál 3%= 300 mg
  • Kyselina hyalurónová (hyaluronic acid 90%) 1%= 100 mg
  • BEAUTY VITAMIN PREMIX 1% = 100mg
  • Prírodná aróma jahoda 1%= 100mg

** referenčná/ referenční výživová hodnota nie je definovaná % není definována

 

Upozornenie:

Výživový doplnok. Výrobok nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 stupňov Celzia, mimo dosahu detí. Výrobca neručí za škody vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Minimálna trvanlivosť do: znázornená na obale.