logo

BIO Matcha Premium DARČEK

PRÍRODNÝ

Prémiová kvalita japonského čaju Matcha

Pôvod:
Japonsko
Objem:
1,5 g
Značka: Kyosun
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: vzorka KYMA19
EAN: 8594169250588
Dostupnosť: skladom 18 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Ochutnajte prémiovú kvalitu Bio Matcha Tea.  Matcha čaj je balený v 1,5g vrecku (jedna dávka) vďaka ktorému vydrží Matcha čaj neustále čerstvý a jednotlivé porcie netreba odmeriavať. Veľmi šikovné a praktické.

Prečo piť Matcha Tea?

Bio Matcha Tea Premium je vysoko kvalitný japonský čaj matcha. Ručne zbierané čajové lístky sa namelú na jemný prášok, takže pitím čaju v podstate konzumujeme celý list zeleného čaju. To nám umožňuje maximálne využiť všetky jeho zdraviu prospešné látky, medzi ktoré patria veľké percento antioxidantov, aminokyselín a asi 10x viac nutričných hodnôt, než má bežný zelený čaj. V matcha sa vyskytuje látka teofylín, čajová obdoba kofeínu, ktorá sa uvoľňuje postupne 3-6 hodín a predstavuje pre telo priaznivejšie alternatívu než napr. káva. Teofylín tiež pomáha pri koncentrácii a zároveň znižuje fyzický a psychický stres. Matcha obsahuje tiež L-theanín, látku, ktorá navodzuje pocity šťastia. Jedným z mnohých ďalších benefitov matcha je jeho schopnosť zrýchliť metabolizmus až o 40%.

Aký je rozdiel medzi Bio Matcha čaj Harmony a Bio Matcha čaj Premium?
Bio Matcha čaj Harmony je produkt rady All Day. Obsahuje všetky vyššie spomenuté benefity, môžete si ho vychutnať kedykoľvek a použiť ho aj ako prísadu do potravín. Bio Matcha Tea Premium je produkt jemnejšej chuti, vďaka ktorej nie je vhodný ako ingrediencie do potravín. Bio Matcha Tea Premium je ešte zelenší, s ešte väčším obsahom aminokyselín, a ešte vyšším podielom kofeínu ako bio Matcha Tea Harmony. Čajové listy pre výrobu Bio Matcha Tea Premium sú starostlivo vyberané tak, aby bola zaistená prémiová kvalita tohto produktu, čomu zodpovedá aj cena.

Akú má certifikáciu Bio Matcha čajPremium?
Bio Matcha Tea Premium je certifikovaný známkou Bio. Túto známku Matcha Tea úspešne obhajuje od roku 2012, kedy tejto spoločnosti bola udelená ako prvá v SR pre čaj matcha. Medzi certifikáty spoločnosti Matcha Tea patrí aj Certifikát o zdravotnej neškodnosti produktu vydaný Štátnym zdravotným ústavom. Rovnako vysoké nároky kladie Matcha Tea aj na svoje japonské dodávateľov, ktorí disponujú aj takými certifikáty, ako sú napríklad: JAS, OCIA, USDA, Bureau Veritas, ISO 9001, Kosheer a ďalšie.

Je Bio Matcha Tea pravidelne testovaný?
Každá jednotlivá šarža Bio Matcha Tea Premium, ktorá prekročí hranice SR, je testovaná okrem iného na prítomnosť plesní, pesticídov, baktérií E.coli. Tieto testy sú dostupné širokej verejnosti.  Toto pravidelné testovanie je zárukou kvality tohto produktu. Na slovenskom trhu je možné stretnúť sa s lacnými náhradami matcha, ktoré pochádzajú väčšinou z Číny. Tieto náhrady nedosahujú kvalít pravého japonského čaju ako zložením, tak farbou a chuťou.

Kde sa Bio Matcha Tea Premium pestuje?
Domovom čajovníka pre výrobu Bio Matcha Tea Premium je oblasť Nishio, kde sa čaj zbiera výhradne ručne.

 

Príprava BIO Matcha čaj Premium

Takto vysoko kvalitný matcha čaj je vhodný pre japonský tradičné čajový obrad, ale hodí sa aj pre modernú prípravu v šejkri, poprípade uzatvárateľnej fľaši. Do nádoby vysypte obsah 1,5g vrecka a riadne pretrepte v studenej alebo v teplej vode do 65°C. 

Ak preferujete tradičný spôsob, nasypte do čajovej šálky porciu čaju, zalejte vodou maximálne pri teplote 65°C a premiešajte bambusovou metličkou. Pre usuča, jemnejší variant čaju, použite 2 lyžičky alebo jednu čajovú lyžičku čaju, zalejte 70 ml vody a energicky miešajte v tvare písmena M. Pre Koiči, intenzívnejší nápoj, použite 3-4 lyžičky alebo 2 čajové lyžičky, 40 ml vody a miešajte miernym krúživým pohybom.

!!! NEPITE NA LAČNO !!!

Dávkovanie BIO Matcha čaj Premium

Odporúčaná denná dávka u dospelého človeka je 4-6 gramov. Tehotné, dojčiace a deti cca 2 gramy denne.

 

100% prémiový čaj Matcha

Skladovanie čaju už za vás vyriešili vysoko kvalitné vrecká, ktorých obal chráni matcha pred vzduchom a svetlom, teda najväčším spúšťačom jeho degradácie. Matcha je tak veľmi nenáročný na skladovanie a kvalitný obal zaručuje čerstvosť. Ak zvažujete nákup 100 a viac gramového balenia pre osobnú spotrebu, počítajte s tým, že čaj v balení, v ktorom nie je ochranná atmosféra. rýchlo stráca na kvalite. Kvalita aróma, farby aj chuti klesá v poriadku dní a takéto balenie sa preto nemusí vyplatiť.

Trvanlivosť Bio Matcha Tea je 24 mesiacov.

U tohto produktu nie sú známe žiadne alergény. Bio Matcha Tea neodporúčame piť na lačný žalúdok. Jedná sa o veľmi silný čaj a na prázdny žalúdok môže spôsobiť nevoľnosť.